Tento web využívá soubory cookies. Pro úplnou funkčnost stránek musíte s využitím cookies souhlasit. Souhlas je možné kdykoliv odvolat. Souhlasím

Poradíme vám Finanční test

CZ   EN

Přihlášení

X

Vyplňte jméno své skupiny a přihlašte se kliknutím na tlačítko "Přihlásit".

Vzdělávání

Vzdělávání

Zvyšte si svou kvalifikaci prostřednictvím akreditovaných rekvalifikačních kurzů!

Projekty EU

Projekty EU

Projekty Evropského sociálního fondu – projekty, které Vám pomohou.

Agentura práce

Agentura práce

Hledáte zaměstnání nebo hledáte vhodné zaměstnance? Využijte služeb naší agentury práce!

Leasing

Leasing představuje formu financování věcí, kde dochází k pronájmu věci, která se na konci může stát majetkem nájemce. Nájemce tedy užívá věc, která je ve vlastnictví pronajímatele (leasingové společnosti.) Například dojde k nákupu automobilu leasingovou společností, která vůz propůjčí do užívání nájemci na určitou dobu za předem dohodnutých podmínek.

Na poskytování leasingu není potřeba povolení České národní banky či jiného státního orgánu a ani neodléhá bankovnímu dohledu. Legislativně je regulován živnostenským zákonem.

Existují dva typy leasingu – finanční a operativní leasing. Finanční leasing se uzavírá zpravidla na delší období (několik let) a nájemce má možnost při splnění podmínek získat pronajímanou věc do svého majetku. Odpovědnost za objekt finančního leasingu přebírá nájemce (včetně rizik a údržby).

V případě operativního leasingu se obvykle uzavírá leasing na kratší období, tedy období, které je kratší než odpisová doba dle předpisů. Možné škody na věci přebírá leasingová společnost a odpovídá za její provozuschopnost. Po ukončení operativního leasingu se věc vrací do majetku leasingové společnosti.

Anketa