Tento web využívá soubory cookies. Pro úplnou funkčnost stránek musíte s využitím cookies souhlasit. Souhlas je možné kdykoliv odvolat. Souhlasím

Poradíme vám Finanční test

CZ   EN

Přihlášení

X

Vyplňte jméno své skupiny a přihlašte se kliknutím na tlačítko "Přihlásit".

Vzdělávání

Vzdělávání

Zvyšte si svou kvalifikaci prostřednictvím akreditovaných rekvalifikačních kurzů!

Projekty EU

Projekty EU

Projekty Evropského sociálního fondu – projekty, které Vám pomohou.

Agentura práce

Agentura práce

Hledáte zaměstnání nebo hledáte vhodné zaměstnance? Využijte služeb naší agentury práce!

Aktuality

Mezinárodní workshop v Ústí nad Labem

20. 06. 2014

Dne 14.5.2014 se v Clarion Congress Hotelu v Ústí nad Labem konal mezinárodní workshop realizovaný v rámci projektu „Inovativní přístupy v oblasti zvyšování finanční gramotnosti uchazečů o zaměstnání - €uro Finance Driving Licence“, reg.č. CZ.1.04/5.1.01

Zúčastnilo se ho 23 pracovníků Úřadu práce ČR z Ústeckého kraje (z toho 12 ředitelů a ředitelek kontaktních pracovišť) a 15 pracovníků vzdělávacích a neziskových organizací. V úvodu workshopu seznámili zástupci organizátora, společnosti TIVIT, spol. s r.o., účastníky s cíli a zaměřením projektu a výsledky Komparativní analýzy systému zvyšování finanční gramotnosti uchazečů o zaměstnání v ČR a Rakousku.

Jako zahraniční host – expert,  vystoupila paní Mag. Marga Muxel-Moosbrugger z  Institut für Sozialdienste Schuldenberatung gGmbH, Rakousko, která představila činnost IFS a zejména projekt Fit fürs Geld - Vorarlberger Finanzführerschein. Poté vystoupil pan Ing. Bc. Ivan Noveský, prezident Asociace finanční a občanské gramotnosti, o.s., který přednesl příspěvek na téma historie finanční  gramotnosti, finanční gramotnost jako nástroj APZ, občanská gramotnost a etika a Asociace finanční a občanské gramotnosti.

Ve druhé části workshopu se Ing. Vít zabýval standardizací zvyšování finanční gramotnosti uchazečů o zaměstnání. Seznámil účastníky workshopu se standardy finanční gramotnosti, sylabem a osnovou vzdělávacích a poradenských kurzů, návrhem metod práce s klientem a specifikací požadavků na odbornou úroveň lektorů.

Děkujeme všem účastníkům a přednášejícím za jejich aktivní účast na mezinárodním workshopu.


 

Foto 1

Foto 2

Foto 3

Foto 4

Foto 5

Foto 6

Foto 7

Foto 8

Foto 9

Foto 10

Foto 11

Foto 12

Foto 13

Foto 14

 

 

Anketa